wc tartály javítás,
csere, szerelés
Kovács Dávid
A tartályos öblítő rendszerek lényege, hogy kieresztő alkatrésszel működnek, mely esetében egy gumimembrán zárja el a víz útját a szelepágyra ülve.
A membrán működési elve az, hogy a felette lévő vízoszlop rászorítja azt a szelepágyra, így fejtve ki záró hatást. A nyitott állapotért pedig a szerelvényúszó gondoskodik.
A WC tartály feltöltéséért pedig az úszószelep felelős, melynek lényege, hogy egy bizonyos vízmagasság elérésekor elzárja a vízutánpótlásért felelős szelepet.
A feltöltő szerelvény lehet közvetlen működésű hagyományos szelep, amelyben a szeleptányér közvetlen a kis lyukkal ellátott szelepekre szorul, vagy lehet hidraulikus szervo rendszerű membránszelep, amelyben a vizet a membrán két oldalán lévő nyomás különbség zárja el.
A nyomásos öblítők kevésbé helyigényesek, de 32-es átmérőjű csövön át kell, csatlakozzanak a vízvezetékhez (akkor is, ha az öblítő csatlakozómenete csak 20-as névleges átmérőjű), és jelentős túlnyomást igényelnek.
A nyomásos öblítőket falra szerelhető vagy vakolat alatti kivitelben is gyártják. A rosszul beállított nyomásos öblítő berendezés nyomáscsökkenést okoz a vízvezetékben és túlságosan hangos.
Minden öblítő elé, legyen az tartályos vagy nyomásos, a vízvezeték csatlakozásához áteresztő szelepet kell elhelyezni (pl.: sarokszelepet).
Kovács Dávid vízvezeték és vízkészülék szerelő vagyok.
Kifejezetten Wc tartályok szerelésére specializálódtam.
Több mint 10 éves szakmai tapasztalat birtokában hoztam létre ezt a weboldalt, hogy segítséget nyújtsak a leggyakoribb wc tartályokkal kapcsolatos szakmai kérdésekben, illetve segítsem a megfelelő öblítőtartály kiválasztásában.
Tekintse meg oldalamat, amennyiben bármilyen a wc tartályokkal kapcsolatos kérdése van keressen bizalommal.