wc tartály javítás,
csere, szerelés
Kovács Dávid
Abban az esetben lehet igazán hasznos szerelvény az öblítő szelep, amikor nincs elégséges hely a fürdőszobában wc tartály felszereléséhez.
A wc csészékhez többnyire öblítő tartály is tartozik, mely lehet falba szerelt, falra szerelt illetve monoblokkos (egybe épített) kivitelű is.
Igaz a wc tartályok nagy részének használatakor szabályozható az öblítési vízmennyiség azonban közel sem lehet olyan pontosan kontrollálni, mint egy öblítő szelep esetén.
A családi vízfogyasztás közel 30%-át adja a wc tartály öblítése során felhasznált víz.
A magasra szerelt, oldalán húzókarral ellátott wc tartályok öblítéskor a teljes vízmennyiséget (jellemzően 12l) felhasználják illetve a felhasználható hely méretét is csökkenti.
A wc tartályoknál jóval hely és víztakarékosabb megoldásnak számít a hálózati vízvezetékre csatlakoztatható öblítő szelep.
Számtalan kivitel, gyártmány létezik (Mofém, Grohe, Schell), működésben közel azonosak és 1-6 bar víznyomású rendszerbe lehet beszerelni ezeket.
Az öblítő víz mennyisége körülbelül 6-9 liter és az átfolyó víz mennyisége általában 1,3 liter / mp.
Manapság fő szempont lett a víztakarékosság így az öblítő szelepek is átalakultak, előtérbe kerültek a kétfunkciós szelepek, melyek öblítés során 3 illetve 6 liter vizet használnak fel.
Kovács Dávid vízvezeték és vízkészülék szerelő vagyok.
Kifejezetten Wc tartályok szerelésére specializálódtam.
Több mint 10 éves szakmai tapasztalat birtokában hoztam létre ezt a weboldalt, hogy segítséget nyújtsak a leggyakoribb wc tartályokkal kapcsolatos szakmai kérdésekben, illetve segítsem a megfelelő öblítőtartály kiválasztásában.
Tekintse meg oldalamat, amennyiben bármilyen a wc tartályokkal kapcsolatos kérdése van keressen bizalommal.